7 listopada 2018|W Afryka, Botswana

Projekt miejsc kempingowych SAVE został otwarty w Botswanie

Wakacje z Big Five w zgodzie z naturą
Organizacja ochrony przyrody SAVE Wildlife Conservation Fund sfinansowała trzy kempingi w Botswanie, które zostały otwarte przed rozpoczęciem sezonu na podróże do Afryki Południowej. Dla podróżników, którzy chcą uciec przed zimą, kempingi umożliwiają spokojny pobyt, a jednocześnie pomagają miejscowej ludności otrzymać źródło dochodu.
The Big Five: w Botswanie chronione parki narodowe dbają o to, by dzikie zwierzęta, takie jak słoń, nosorożec, bawół, lew i lampart – tak zwana wielka piątka – ale także wiele innych dzikich zwierząt nadal żyła w prawie nienaruszonej przyrodzie. To przyciąga turystów i generuje dochody.
Ale zwłaszcza w parkach narodowych i w ich okolicy interesy osób zajmujących się ochroną przyrody i zwierząt często kolidują z interesami ludzi tam mieszkających. Jak dotąd lokalna ludność czerpała dochody z turystyki w niewielkim stopniu. A zwierzęta, które są obecnie chronione gatunkowo, od dawna były dla nich źródłem pożywienia, na które się poluje i zjada. Poprzez różne działania i projekty edukacyjne Fundacja SAVE zwiększa świadomość na temat gatunków i ochrony przyrody w regionie. O tym, że ludzie i zwierzęta żyją w pokojowym współistnieniu, a nawet mogą zarabiać dzięki obecności zwierząt, świadczą nowe miejsca kempingowe.
Dzięki finansowemu i technicznemu wsparciu ze strony SAVE w społeczności Mababe nad rzeką Khwai w północnej części Botswany w ciągu ostatnich trzech lat powstały trzy „Community-Campsites”. Projekt ten był wspierany przez Ministerstwo Turystyki Botswany i został uwieńczony otrzymaniem licencji turystycznej.
Pola kempingowe w Xanakgaei Campsite, Dijara Campsite i Dizhana Campsite to idylliczne miejsca położone nad rzeką Khwai, które są teraz otwarte dla prywatnych turystów. Każdy z kempingów na obrzeżach Parków Narodowych Chobe i Moremi oferuje miejsca dla maksymalnie 100 turystów. Dochody z rezerwacji należą w pełni do społeczności i zostają przeznaczane na inne projekty społeczne oraz te związane z ochroną przyrody.
Więcej informacji o miejscach kempingowych znajdą Państwo tutaj: www.mababe-community-camps.com