"Dlaczego warto chronić przyrodę?" - konkurs plastyczny w firmie GOTEC

„Bez przyrody nie będzie nas” ~ Rozalia, 8 lat.
„Chrońmy przyrodę, ponieważ wyginą zwierzęta, zabraknie tlenu wytwarzanego przez drzewa, zabraknie wody pitnej” ~ Wiktoria, 13 lat.

To dwie odpowiedzi na pytanie „Dlaczego warto chronić przyrodę”, które zadaliśmy dzieciom i wnukom pracowników firmy GOTEC. W ramach współpracy z tą firmą poprosiliśmy również dzieci i wnuki pracowników, by narysowały zwierzęta. Chcieliśmy, by dzieci zwróciły uwagę na ekologię, a my tym samym mogliśmy poznać ich spojrzenie na ochronę przyrody. W konkursie wzięło udział 87 uczestników, którzy przesłali nam piękne prace przedstawiające zwierzęta z całego świata.

W Fundacji SAVE Wildlife Conservation Fund kierujemy się strategią Education4Conservation (E4C) – rozwijamy świadomość ekologiczną, by długoterminowo działać na rzecz przyrody. Wierzymy, że nauka o bioróżnorodności, poznanie zagrożeń i problemów dotyczących ekologii sprawią, że kolejne pokolenia będą lepiej dbać o naturę. Nasze projekty budują pomosty dla przyszłych pokoleń – po to, by dzika przyroda znów stała się naturalną częścią życia.

W ramach E4C nasz zespół ochrony wilków organizuje zajęcia edukacyjne w szkołach, a w firmie GOTEC, z którą współpracujemy, prowadzimy akcje o tematyce ekologicznej.

W galerii zdjęć opublikowaliśmy niektóre z rysunków dzieci i wnuków pracowników firmy GOTEC.

Magda Strzała