24 października 2020|W Afryka, Botswana, Ochrona przyrody, Fundacja SAVE

Kalendarz 2020: jeden prezent – wielu obdarowanych

Również w tym roku otrzymujemy cenne wsparcie od stowarzyszenia SHARE FOR SMILES. Sprzedają oni swoje popularne foto kalendarze na potrzeby naszych projektów w Afryce Południowej. Z dochodów uzyskanych z kalendarzy możemy sfinansować kolejny ośrodek edukacyjny w Botswanie – a tym samym wnieść istotny wkład w ochronę przyrody i dzikich zwierząt.
Dwanaście impresji z różnych krajów afrykańskich, imponujące krajobrazy i rzadkie dzikie zwierzęta budzą nie tylko tęsknotę za odległymi terenami, ale także poczucie znaczenia tej wyjątkowej przyrody. Dzięki kalendarzowi afrykańskiemu nasi partnerzy z SHARE FOR SMILES oferują osobom prywatnym i firmom znaczący prezent. Zaczyna się to od produkcji przyjaznej dla środowiska, druku neutralnego dla klimatu i obejmuje integracyjne projekty Lebenshilfe Werkstätten Regionu 10 sp. z o.o.

Prezent mający duże znaczenie
Od 2014 roku współpracujemy z organizacją non-profit z Bawarii. Prawie rok temu, po udanej współpracy, udało nam się otworzyć Botshelo Trust Learning Center. Kalendarz SFS Afryka powinien nam teraz pomóc w utworzeniu centrum pomocy i edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży w Matsaudi.
Ta mała wioska licząca około 1000 mieszkańców znajduje się w delcie Okawango, nad rzeką Thamalakane oraz wzdłuż głównej drogi prowadzącej do rezerwatu dzikich zwierząt Moremi i Parku Narodowego Chobe. Jest to kolejny obszar, w którym ludzie i dzikie zwierzęta spotykają się lub raczej razem dzielą ograniczoną przestrzeń życiową. W obszarach nazwanych przez nas Wildlife Contact Areas wspieramy lokalnych mieszkańców dzięki programom edukacyjnym i rozwojowym. Chcemy tworzyć fundamenty, które umożliwią ludziom życie w harmonii z naturą. W naszych ośrodkach szkoleniowych SAVE, ochrona gatunków i środowiska jest zatem integralną częścią programu nauczania.
Kalendarz Afryka można zamówić bezpośrednio na stronie SHARE FOR SMILES.