Konferencja WILCZE RENDEZ-VOUS 2022!

Już 3 czerwca w piątek odbędzie się pod Radomiem wilcza konferencja popularnonaukowa. Zapraszamy!

Spotkanie-konferencja “Wilcze rendez-vous 2022” odbędzie się 3 czerwca 2022 pod Radomiem w Jedlni-Letnisko, Leśny Ośrodek Edukacyjny, Siczki 1A, w godzinach 11:00-16:00. Uczestnictwo bezpłatne.

Organizatorem jest nasza Fundacja SAVE we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu.

Konferencja będzie miała charakter popularnonaukowy, a jej tematyka dotyczyła będzie wilka i jego ochrony na terenie Polski. Poruszone zostaną kwestie problemów związanych z zarządzaniem populacją wilka oraz metod eliminacji konfliktów na linii ludzie-wilki.

Nasi naukowcy  zaprezentują wykorzystywane w monitoringu sprzęty oraz opowiedzą o swoich badaniach. W ostatniej części spotkania osoby zaangażowane w monitoring wilka w różnych regionach Polski opowiedzą pokrótce o sobie, wilkach ze swoich okolic oraz przedstawią wybrane zagadnienie związane z wilkami.

Dla prelegentów istnieje możliwość noclegu na miejscu.

W trakcie spotkania:

1. Sekrety wilków

2. Między wilkiem a człowiekiem

3. Wilki i prawo, czyli o wilczych szkodach w pigułce

4. Pokaz metod używanych w monitoringu wilka

5. Wilki z Polski – poznajmy się

ZAPISY: Zapraszamy do zgłaszania chęci uczestnictwa jako prelegenci lub słuchacze. Zachęcamy wszystkie osoby zaangażowane w monitoring wilka z dowolnego zakątka Polski do zgłaszania chęci opowiedzenia w paru słowach (do 10 minut) o “swoich” wilkach i do pokazania ciekawych materiałów foto/video.

Bardzo prosimy o zgłoszenia na zapisy@fundacja-save.pl

Zapraszamy serdecznie!