24 stycznia 2023| Ochrona wilków, Polska, Wilk Geralt

Wilk Geralt sfotografowany!

Nadleśnictwo Mircze, położone na wschód od Zamościa, przy granicy z Ukrainą, zamieściło niedawno na swoim profilu facebookowym zdjęcie wilka z obrożą telemetryczną.

Ponieważ monitorowany przez nas wilk Geralt odwiedzał te okolice, skontaktowaliśmy się z administracją nadleśnictwa. Okazało się, że miejsce i czas, w którym sfotografowano wilka, zgadza się z lokalizacjami przesłanymi nam przez obrożę telemetryczną Geralta!  

Zdjęcie zrobił Paweł Senderek, który pracował tego dnia na składzie drewna w lesie. Około godziny 13:00 Geralt podszedł do powyższego składu na około 15 metrów, postał chwilę, po czym odszedł. Był sam, ale kilka dni później inni pracownicy leśni widzieli inne wilki (bez obroży) w tej samej okolicy.  

Bezpośrednio po tym spotkaniu Geralt przeszedł w ciągu godziny 7 km na wschód, lecz po kilku dniach wrócił w te same rejony. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli okazje przekazać Wam więcej informacji z życia Geralta, który najwyraźniej urządza się na tym terenie, mimo że żyją tu inne wilki. 

 

Autor: Roman Gula