Geralt na swoim..?

Dane GPS z obroży Geralta sugerują, że ten młody wilk być może wreszcie znalazł dla siebie miejsce do życia!

Od miesięcy wędrował po lasach wokół Skarżyska-Kamiennej intensywnie poszukując partnerki i odpowiednich warunków na dom. Czy w końcu mu się udało?

Z uwagą śledziliśmy kroki Geralta, gdy w lutym tego roku odważył się na krótko powędrować na wschód (na drugą stronę trasy S7) dalej niż zwykle. Ponownie uczynił to dopiero na początku kwietnia. Przybył wówczas do Lasów Siekierzyńskich, które zwiedzał przez kilka dni, aż coś skłoniło go do nagłej decyzji o błyskawicznym powrocie do rodzinnego domu. Przebiegł wówczas przez pobliską wioskę w samym środku dnia, co nie zdarzało mu się wcześniej. Czy coś go wystraszyło? Może ludzie, może inne wilki?
Po tym nagłym powrocie do rodziny przez dłuższy czas Geralt nie wybierał się w dalsze wędrówki. Aż do drugiej połowy maja, gdy ponownie zebrał się na odwagę i ruszył w świat.

Tym razem powędrował nieco bardziej na południe, na Pasmo Klonowskie. W tamtejszych lasach spędził 2 tygodnie, zrobił krótki wypad do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, i znowu wrócił do rodziny w puszczy na zachód od S7. Jednak tylko na chwilę, może by się pożegnać? Już kilka dni później ponownie pokonał S7 i udał się w ten sam rejon Pasma Klonowskiego, co poprzednio, zostając tam do dziś – najwyraźniej znalazł tam wreszcie odpowiednie warunki, by się osiedlić. A może poznał wilczycę, z którą planuje założyć nową rodzinę…?

Spróbujemy dowiedzieć się tego, tropiąc Geralta i sprawdzając jego lokalizacje w terenie. Co znajdziemy na miejscu? Może odciśnięte w błocie tropy dwóch wędrujących razem wilków..?

Czekajcie na dalsze wieści o losach Geralta!

 

Autor: Joanna