22 listopada 2022| Ochrona wilków, Polska, Wilk Geralt

Geralt w Ameryce

Przez ostatnie 2 tygodnie, gdy nic o nim nie pisaliśmy, wilk Geralt zdecydowanie nie próżnował. Podążał dalej za głosem instynktu, poznawał nowe okolice, by ostatecznie dotrzeć do… Ameryki! 

Po powrocie do Polski z wycieczki na Ukrainę Geralt wrócił na szlak, którym wcześniej podążał na wschód. Następnie skierował się na północ, w kierunku Hrubieszowa, by zatrzymać się w jednym z niewielkich kompleksów leśnych w pobliżu miejscowości Ameryka. Po tym krótkim przystanku znów przekroczył, a w zasadzie przepłynął, granicę z Ukrainą – w tym regionie granicę polsko-ukraińską wytycza widoczna na zdjęciu rzeka Bug. 

Tym razem Geralt przebywał na Ukrainie tylko kilkanaście godzin, nie wychodząc poza dolinę mocno meandrującego na tym odcinku Bugu. Wrócił na polską stronę do odwiedzonego wcześniej kompleksu leśnego niedaleko Ameryki i tam się zatrzymał. Lokalizacje sugerują, że udało mu się tam coś upolować.  

Czy po krótkim odpoczynku znów przekroczy granicę? A może zatrzyma się tam na dłużej i znajdzie w końcu towarzyszkę życia?

 

Autor: Roman Gula