Lekcja o wilkach w ZSS im. Reja w Kielcach

22 listopada Roman Gula, kierownik naszego wilczego projektu, przeprowadził dwie lekcje o wilkach i ekologii w Zespole Szkół Społecznych im. Mikołaja Reja w Kielcach.

Pierwsza lekcja zaczęła się tuż przed godziną 9:00 rano. Dzieciaki z ciekawością słuchały, jak dr hab. Roman Gula opowiada o jednym z największych drapieżników Polski. Ciekawe zdjęcia i nagrania “naszych” wilków dodatkowo uprzyjemniały wilczą lekcję.

Wśród poruszanych zagadnień nie zabrakło najważniejszych: Czy wilki są potrzebne? Jak wygląda wilcza rodzina? Czy dużo prawdy jest w bajce o Czerwonym Kapturku? Uczniowie mogli dowiedzieć się, że wilków nie należy się bać, albo co zrobić, jeśli któreś z tych pięknych stworzeń przetnie im drogę.

W ramach działalności edukacyjnej naszej Fundacji z przyjemnością organizujemy spotkania o wilkach, ekologii i ochronie polskiej przyrody. W przypadku zainteresowania lekcją zapraszamy do kontaktu!

Autor: Joanna

Zdjęcia: nauczyciele ZSS im. Reja