16 czerwca 2022| Polska, Fundacja SAVE

Pomagamy zwierzętom z Ukrainy!

Wkrótce rusza kolejny transport darów dla ukraińskich ośrodków opiekujących się zwierzętami w potrzebie.

W marcu pomagaliśmy w organizacji dostawy karmy i innych niezbędnych materiałów do ośrodków dla zwierząt domowych i egzotycznych z okolic Kijowa. Transportem dowodził przyjaciel naszej fundacji, znakomity fotograf Michał Siarek (www.instagram.com/michal.siarek), a towarzyszył mu Mikołaj, który także użyczył na cele akcji swój samochód (zachęcamy do odwiedzin profilu Mikołaja – Koko Bkb, na którym zamieszcza materiały odkrywające sekretne życie wilków i innych leśnych stworzeń).
Przy okazji chcielibyśmy bardzo podziękować firmie Megan, która podarowała karmę dla egzotycznych ptaków, oraz ZOO Safari Borysew za przekazanie materiałów medycznych!
W maju odbył się kolejny transport, tym razem kilkunastu ton karmy dla psów i kotów, który organizowaliśmy we współpracy z ukraińską miejscowością o nazwie Bojarka. Karma została dostarczona pod Kijów i jest aktualnie rozwożona po okolicznych schroniskach i innych miejscach pomagających zwierzętom. Serdecznie dziękujemy organizacjom SOS-Pfotenparadies E.V. oraz Fundacji Kejtersi, które przekazały dary, jak i oczywiście producentom ofiarowanych karm. Bardzo dziękujemy również Adamowi i ponownie Mikołajowi, bez których pomocy w transporcie i załadowaniu darów nie udałoby nam się dostarczyć części z nich.
Dziękujemy!
Autor: Joanna