6 listopada 2022| Ochrona wilków, Polska

Poszukiwani wolontariusze do badań terenowych

Poszukujemy wolontariuszy do zimowych liczeń ssaków kopytnych w Puszczy Świętokrzyskiej i okolicach. Liczenia są elementem prowadzonego przez naszą fundację projektu monitoringu i ochrony wilków.
  • Wymagane są chęci, samodyscyplina, umiejętność skupienia uwagi oraz dobra kondycja fizyczna.
  • Badania będą się odbywały w 3 turach (listopad, styczeń, marzec) przy pomocy metody Distance Sampling, o której szerzej pisaliśmy tutaj. Każda tura potrwa około 1,5-2 tygodni.
  • Do obowiązków wolontariuszy będzie należało codzienne przejście przez las wyznaczonymi transektami (10-15km) i wypatrywanie oraz notowanie położenia zwierząt (przy pomocy kompasu oraz dalmierza). Start o wschodzie słońca. Konieczne będzie skupienie (100% uwagi poświęcone na obserwację lasu dookoła, z tego też powodu zespoły będą jednoosobowe) i dobra kondycja, gdyż teren nieraz może być dość ciężki (podmokły).

Oferujemy nocleg w naszej bazie 6km od Skarżyska-Kamiennej, dostęp do sprzętu, przeszkolenie i niezapomnianie spędzony czas w pięknej okolicy. Umożliwiamy poznanie tajników pracy badaczy wilków i zdobycie cennego doświadczenia przydatnego w dalszej karierze przyrodnika. Wystawiamy zaświadczenie o odbyciu wolontariatu!

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu na nasz email lub poprzez formularz: https://fundacja-save.pl/pl/kontakt/